Yksisarviskakku ja pinkit synttärit

Yksisarviskakku

Yksisarviskakku

6-vuotias toivoi yksisarviskakkua synttäreilleen ja olipa äidin helppo toteuttaa toive kun löysin sattumalta nuo kynttilät kakkuun Flying Tigerista. Ei tarvinnut kuin lakritsista muotoilla silmät ja tehdä pursotukset. Kakun sisällä vadelmamoussetäyte. Pinkki pursotus tehty elintarvikevärillä ja lilan värjäsin mustikalla. Tarjoilupöydällä liinan virkaa toimitti taas lahjapaperi. Tällä kertaa sateenkaaren väreissä 👍 Helppo ja edullinen ”liina” synttäreille ja värejä löytyy vaikka mitä.

”Voi äiti, miten hienon kakun teit mulle” halas mua ja kiitti kakusta. Ihan parasta nähdä miten onnelliseksi toinen voi tulla yhdestä kakusta 💜

Yksisarviskakku
Yksisarviskakku
Yksisarviskakku
Yksisarviskakku

Tarjolla oli yksisarviskakun lisäksi tuoreista vadelmista tehty juustokakku, karkkia, lohiruisnappeja, vuolukana-pastasalaattia, jauheliha-paprikapiirakkaa, cocktailpiirakoita ja munavoita. Voisin joku päivä kirjoittaa tänne vuolukana-pastasalaatin ohjeen jos haluatte kokeilla. Tää on tosi hyvää ja täyttävää!

Tuu seuraamaan instagramiin tai blogit.fi sivustolle:

https://www.instagram.com/whiteandblackblogi

https://www.blogit.fi/white-black/seuraa

white & black - -

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *